Ulaşımda Temassız Ödeme

CardFinans Temassız Toplu Ulaşımda!

Ankara, Konya, Çanakkale, Kocaeli, Bandırma, Muğla, Mersin, Adana, Gaziantep, Sivas, Edirne, Antalya, Alanya, İnegöl ve Ordu illerinde, ulaşımda otobüs ve tramvayı kullanan CardFinans sahipleri, Temassız özellikli kartınızı yanınızdan ayırmayın çünkü artık kartınızla ulaşımda da ödeme yapabilirsiniz!

Tek yapmanız gereken, kartınızı araçlardaki kart okuma cihazlarına yaklaştırmak ve cihazın kartı okuduğunda duyulan sinyal sesinden sonra kartınızı çekmek. Böylece ulaşım ücretinizi temassız kart ile ödemiş olacaksınız. Belirtilen illerdeki belediyeler tarafından belirlenen ulaşım ücreti, CardFinans Temassız kartınıza ait ekstreye yansıtılacaktır.

Temassız kartlarınızla bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir başvuru yapılmasına gerek bulunmamaktadır. CardFinans Temassız kartınız varsa, hemen ulaşımda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kartınız ön veya arka yüzünde “paypass” veya “wave” logoları var ise kartınız temassız özelliklidir. Temassız logolarını görüntülemek için tıklayınız.

Eğer kartınız temassız özellikli değilse, temassız işlem yapmak için temassız özellikli kredi kartı sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun için, sayfanın solunda bulunan Hemen Başvur sekmesine bilgilerinizi bırakabilirsiniz, başvurunuz için sizinle iletişme geçilecektir.

CardFinans Temassız kartınızla; hem alışverişte, temassız özellikli POS cihazı olan işyerlerinde yapacağınız temassız işlemlerde hem de ilgili illerde ulaşım harcamalarında kullanabileceğiniz limittir.

CardFinans Temassız ile tek seferde, en fazla 120 TL’ye kadar temassız işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Arka arkaya yapacağınız temassız işlemlerin toplam tutarı ise en fazla 100 TL olmalıdır.

Arka arkaya yapacağınız temassız işlemlerin, toplam tutarları 100 TL’ye ulaştığında, bir sonraki yapacağınız temassız ulaşım işleminizde “İşlem reddedildi, tekrar deneyiniz” mesajını alırsınız. Temassız işlem limitiniz dolduğu için bu mesajı almaktasınızdır.

Tek yapmanız gereken, CardFinans Temassız kartınızla POS veya ATM’den şifreniz ile işlem gerçekleştirmektir. Başka işlem yapmanıza gerek kalmadan kartınızın temassız işlem limiti yeniden 100 TL olarak güncellenecektir. Böylece temassız işlem limitinizi kullanarak kartınızı ulaşımda ve alışverişte temassız işlemlerde kullanmaya devam edebilirsiniz.