BİREYSEL 

CardFinans’ı nerelerde kullanabilirim?

CardFinans'ı, Visa ve MasterCard logosu bulunan her harcama noktasında kullanabilirsiniz.

CardFinans özellikleri taşıyan QNB Finansbank kredi kartları hangileridir?

CardFinans (Visa, Mastercard), CardFinans GO, CardFinans Xtra (Visa, Mastercard), CardFinans Sanal Kart, CardFinans Trabzonspor, CardFinans Fenerbahçe, CardFinans Emekli, CardFinans Fix, CardFinans Hemşire

CardFinans kredi kartlarıyla yapılan işlemlerde herhangi bir taksit/sektör sınırlaması bulunmakta mıdır?

Yasal düzenleme gereği bireysel kredi kartlarıyla yapılacak yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama, kozmetik, kuyum, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişleri ile hediye kart, hediye çeki alımlarında taksit yapılamamaktadır. Elektronik eşya alımlarında 6 ay; kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili harcamalarda en fazla 6 ay; vergi ödemelerinde en fazla 12 ay taksit yapılabilmektedir.

CardFinans’a kimler başvurabilir?

CardFinans başvurusu yapmak için 18 yaşını doldurmanız ve düzenli gelir sahibi olmanız yeterlidir. 

CardFinans başvurusu yapmak için hangi belgelere ihtiyacım var?

 • CardFinans başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı veya pasaportunuzun fotokopisi

CardFinans’a başvurmak için kefil gerekir mi?

T.C. vatandaşı iseniz CardFinans'a başvurmak için kefil göstermeniz gerekmez. Yabancı uyruklu müşterilerimiz için kefil göstermek zorunludur.

Ek kart sahibi olmak için hangi belgeler istenmektedir?

Asıl kart hamilince, ek kart hamili adına eksiksiz olarak doldurulmuş, asıl kart ve ek kart hamilince imzalanmış başvuru formu istenmektedir.

Ek kart için ayrı bir limit belirleyebilir miyim?

Asıl kart limitinizin belirlediğiniz bölümünü ek kart limiti olarak tanımlatabilirsiniz.

Birden fazla QNB Finansbank kredi kartına sahip olanların limitleri nasıl ayarlanır?

Tüm kredi kartları için aynı limit verilir, tüm kartlar için ortak limit kullanılır.

Kredi kartı ödemelerimi nerelerden yapabilirim?

Kredi kartı borcunuzu ödemek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz:

 

 • QNB Mobil
 • QNB Finansbank İnternet Şubesi
 • 0850 222 0 900 nolu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı
 • QNB Finansbank Şubeleri
 • QNB Finansbank ATM'leri
 • Online Bağlantılı PTT Şubeleri
 • QNB Finansbank'ın 111 Banka ve 998 şube kodunu belirterek tüm bankalardan EFT talimatı vererek
 • QNB Mobil, QNB Finansbank Şubeleri, 0850 222 0 900 nolu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'ndan ve İnternet Şubesi'nden Otomatik Ödeme Talimatı vererek
 • Diğer Banka ATM'leri (Diğer banka ATM'lerinden yapılan ödemeler için ücret alınmaktadır. Üç Banka Tek ATM uygulaması kapsamında yapılan ödemelerden ücret alınmamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız).

Eğer QNB Finansbank'ta hesabınız varsa CardFinans Otomatik Ödeme Talimatı'nı aşağıdaki noktalardan verebilirsiniz:

 • QNB Mobil > Kartlar > Kredi Kartı Ayarları > Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı
 • QNB Finansbank İnternet Şubesi > Kartlar > Kredi Kartı Ödeme Talimatı menüsü
 • 0850 222 0 900 nolu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı

TL ve USD borcunuz için ayrı ayrı olmak üzere otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. TL kart borcunuzun tümü ya da asgari ödeme tutarı kadar; USD kart borcunuzun tümü için talimat verebilirsiniz.

CardFinans kredi kartımın hesap kesim tarihini değiştirebilir miyim?

Hesap Kesim Tarihinizi QNB Mobil, 0850 222 0 900 nolu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'nı arayarak veya İnternet Şubesi'nden değiştirebilirsiniz.

Hesap özetimi nasıl alabilirim?

Hesap özetiniz, hesap kesim tarihinizi takip eden gün posta / e-posta / Dijital Ekstre ile ekstre adresinize gönderilmektedir. Ekstrenizin size zamanında ulaşması için basılı ekstre alıyorsanız bankamızda kayıtlı olan adresinizin, e-ekstre alıyorsanız e-posta bilginizin ya da Dijital Ekstre  alıyorsanız cep telefonu bilginizin eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol etmelisiniz.

Aylık borç bilgilerinizi ekstre dışında öğrenebileceğiniz kanallar aşağıdaki gibidir:

 • QNB Mobil > Kartlar > Kredi Kartlarım > Kart Hareketleri
 • QNB Finansbank İnternet Şubesi > Kartlar > Kredi Kartı Gözlem > Kart Bilgileri
 • QNB Finansbank ATM'leri > İnceleme / Şifre İşlemleri > Son Ekstre Bilgisi menüsü
 • 0850 222 0 900 no’lu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı
 • QNB Finansbank Şubeleri

CardFinans faiz oranları ve yıllık üyelik ücretleri nedir?

Faiz oranları için tıklayınız.

Kredi kartımın kaybolması ve çalınması durumunda yenileme ücreti nedir?

Bir takvim yılında 2 adet çalınma/kaybolma yenilemelerinden ücret alınmaz. Yenileme ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Asgari ödeme tutarı ne demektir?

Hesap ekstrenizde belirtilen dönem borcunuza istinaden, gecikmeye düşmemeniz için gerekli olan minimum ödeme tutarıdır.

Asgari ödeme tutarınız ilgili mevzuatta belirtilen oran üzerinden hesaplanır ve bu oran Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca belirlenecek tutardan aşağı olamaz. 9 Haziran 2022 tarihinden itibaren, limiti 25.000 TL ve altında olan bireysel kredi kartlarında, Türk Lirası hesap özeti için ödenmesi gereken asgari tutar, ekstre borcunun %20’si; limiti 25.000 TL üstünde olan kredi kartları için de asgari ödeme tutarı, ekstre borcunun %40’ı olarak uygulanmaktadır.

Alışveriş ve gecikme faiz ne demektir? Nasıl uygulanır?

Alışveriş faizi, TCMB tarafından belirlenen ve kalan dönem borcunuza uygulanacak azami aylık net faiz oranıdır.

Gecikme faizi, TCMB tarafından belirlenen ve asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılması halinde, asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmına son ödeme tarihinden itibaren işletilen aylık net faiz oranıdır.

Hesap özetinizin toplam borcu son ödeme tarihine kadar ödenirse herhangi bir faiz işlemez.

Hesap özetinizin son ödeme tarihine kadar hiç ödeme yapmamanız veya eksik ödeme yapmanız halinde, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar ödenmeyen toplam bakiyeye alışveriş faizi, son ödeme tarihinden itibaren asgari tutarın ödenmeyen kısmına gecikme faizi ve kalan bakiyeye alışveriş faizi uygulanır.

Ayrıca nakit çekim işlemlerinde, işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar alışveriş faizi uygulanır.

Kredi kartım çalındığında ya da kaybolduğunda ne yapmam gerekir?

Kartınız çalındığında ya da kaybolduğunda hiç vakit kaybetmeden;

 • En yakın QNB Finansbank Şubesi'ne haber verebilir,
 • 0850 222 0 900 no’lu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'nı arayarak müşteri danışmanlarımıza bilgi verebilirsiniz.

Mail-order işlemi nedir? Kredi kartımla mail-order işlemleri yapabilir miyim?

Mail-order kartınızın fiziksel olarak bulunmadığı ortamda; yani mektup ile sipariş, telefon veya internet aracılığı ile yapılan kredi kartıyla alışveriş işlemidir. Kartınız bu işleme açıktır, ancak arzu ederseniz kapattırabilirsiniz.

Kredi kartı kampanyalarında cayma hakkı nedir? Cayma hakkı nereden talep edilebilir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Tüketici Kredisi Sözleşmeleri başlıklı 22/2. Maddesi kapsamında bireysel kredi kartınız ile dahil olduğunuz ve ödül kazanımı belirli bir ücret/koşula tabii olan kredi kartı kampanyalarından 14 gün içerisinde cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma talebiniz ile birlikte kampanyanın iptali sağlanarak, sonraki dönemde tarafınıza herhangi bir ücret veya faiz yansıtılmayacak ve kampanya kapsamında sunulan hizmetten talep tarihiniz itibari ile yararlanmıyor olacaksınız. Cayma hakkınızı kullandığınızı açık bir şekilde bankamıza beyan etmeniz gerekmektedir.

Kampanya kapsamında tarafınızdan alınan bir ücret olması halinde, ilgili kampanya kapsamında herhangi bir ödül kazanmamış iseniz bu ücret tarafınıza iade edilecektir.

Cayma hakkı talebinizi, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un Tüketici Kredisi Sözleşmeleri başlıklı 22/2. Maddesi kapsamında bireysel kredi kartınız ile dahil olduğunuz ve ödül kazanımı belirli bir ücret/koşula tabii olan kredi kartı kampanyaları ve/veya kredi kartı nakit kullanım işlemleri için işlem tarihi itibari ile 14 gün içinde Call Center aracılığı ile bankamıza iletmeniz gerekmektedir.

Sözleşmemde kart ücreti alınacağı bilgisi var mıdır?

Bankamız ile kart hamilleri arasında imzalanmış olan Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi'nde çok açık ve net olarak kart ücreti ve ilerleyen yıllarda yıllık üyelik ücreti ödeneceği bilgisi yer almaktadır.

Kart ücretleri yasal mıdır?

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Rekabetin ve Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğü, kamuoyunda yanlış bilgilendirme sonucu olası Tüketici Hakem Heyetleri'ne şikayet başvurularını da dikkate alarak, Tüketici Hakem Heyetleri'ne gönderdiği 2007/02, 2007/03 nolu Genelgeleri ile, kredi kartı ücretlerinin yasal dayanakları ve sözleşmede kredi kartı ücretlerinin alınacağına ilişkin hüküm var ise, ücretin ödenmesi gerektiği açıklanmıştır. Diğer taraftan, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'in 18. maddesinde, kredi kartı sözleşmelerinde yapılacak değişikliklerin kart hamiline hesap özeti ile bildirileceği, kart hamilinin kartını kullanmaya devam etmesi halinde, sözleşme değişikliğini kabul etmiş sayılacağı, kart hamili değişikliği kabul etmek istemezse kartını iptal etmek suretiyle sözleşmeyi feshetmek hakkına sahip olduğu düzenlenmiştir. Bu çerçevede kart hamillerinden alınan kart ücreti ve yıllık üyelik ücreti sözleşmeye ve yasal düzenlemelere istinaden belirlenerek tahsil edilmektedir.

Kredi kartımın limitini artırmak için ne yapmalıyım?

Kredi kartı limit arttırım talebiniz ile ilgili size daha kısa sürede yardımcı olabilmemiz amacı ile 0850 222 0 900 numaralı Telefon Bankacılığımız ile görüşmenizi rica ederiz. Telefon Bankacılığımızın sesli yanıt sistemini kullanarak da gerçekleştirebileceğiniz talebiniz en kısa zamanda işleme alınacaktır.

Kredi kartı başvurum red oldu, sebebi nedir?

Müşterilerimizin kredi veya kredi kartı talepleri bankamız kredi politikaları çerçevesinde oluşturulan kriterler doğrultusunda değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonucunun, kredi kartı veya kredi talebinin olumlu cevaplanabilmesi için öngörülen değerlerin altında olması halinde söz konusu talepler karşılanamamakta ve tarafınızla paylaşılmış red bilgisi mevcut ise alınabilecek farklı bir aksiyon bulunmamaktadır.

Ekstre borcumun tamamını ödediğim halde neden faiz işledi?

Hesap özetinin düzenlendiği döneme ait alışveriş borcunun tamamı (Yönetmelik' te belirtildiği üzere Dönem Borcu) son ödeme tarihinde ödendiğinde faiz hesaplanmaz. Ancak; hesap özetinin düzenlendiği döneme ait olmayıp, önceki dönemlerden devretmiş (kredilendirilmiş) borç tutarına, hesap kesim tarihinden borcun ödendiği tarihe kadar faiz hesaplanır. Hesap kesim tarihinden ödeme tarihine kadar geçen süre için hesaplanan faiz tutarları bir sonraki hesap özetinde gösterilir.

CardFinans Nakit nedir?

CardFinans Nakit, QNB Finansbank'ın banka kartıdır.

CardFinans Nakit ile neler yapabilirim?

CardFinans Nakit, QNB Finansbank'ın banka kartıdır Hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz* ile peşin alışveriş yapabilirsiniz.

Temassız özelliği ile, 750 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi şifre tuşlamadan hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure güvencesi ile internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Kart bilgilerinizi Masterpass’e kaydederek Masterpass logolu işyerlerinde tek tıkla hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

CardFinans Nakit ile kazandığınız ParaPuanları QNB Finansbank üye işyerlerinde harcayıp, bedava alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

PosPara imkanı ile en az 10TL'lik alışverişlerinizde, kasadan minimum 10TL maksimum 100TL nakit para çekebilirsiniz.

SGK Prim Ödemelerinizi CardFinans Nakitiniz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızda paranız olmasa dahi uygun faiz oranı ile Ek hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit çekebilirsiniz veya peşin alışveriş yapabilirsiniz.

Biri ana hesap olmak üzere QNB Finansbank şubelerindeki maksimum 5 farklı vadesiz mevduat hesabınızı CardFinans Nakit kartınıza tanımlatabilirsiniz.

QNB Finansbank ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca hesabınıza erişmenizi sağlar, nakit taşıma riskini ortadan kaldırır.

CardFinans Nakit'inizin bağlı bulunduğu ana hesaba tanımlanacak Ek Hesap limiti ile hesabınızda para olmasa bile QNB FinansBank ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca nakit çekebilirsiniz.

Ek Hesabınızı otomatik ödeme (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar), kredi kartı, kredi taksiti, sigorta primi, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen kullanılabilirsiniz.

Bireysel banka kartınıza bağlı tüm hesaplarınızı QNB Finansbank ATM'lerinde görüntüleyebilirsiniz. Kartınıza bağlı ana hesap dışındaki diğer hesaplarınız diğer banka ATM'lerinde görüntülenememektedir.

*Kullanılabilir Bakiye: Vadesiz Hesap Bakiyesi + Ek Hesap Limiti + Otomatik Hesap Bakiyesi - Ek Hesap limiti üzerindeki kısıtlar - Ek Hesap limit kullanım tutarı - Diğer Kısıtlar

CardFinans Nakit ile QNB Finansbank ATM'lerinden hangi işlemleri yapabilirim?

Hesap Özeti ve Hesap Bakiyesi Sorgulama

Hesaba Anında Para Yatırma*

Kredi Kartı Borcu Ödeme

Para Çekme, Hızlı Para Çekme ve Ek Hesap Para Çekme

Para Transferleri (Virman, Havale ve EFT)

Hazır Kredi Kullanımı

Kredi Ödeme

Fon İşlemleri

Döviz İşlemleri

TL Yükleme

Fatura Ödeme

Adres İnceleme

Şifre İşlemleri

Anında Şifre

ParaPuan Hareketleri

Kurum Ödemeleri

*Bu işlem sadece para yatırma özellikli ATM'lerde yapılabilmektedir.

CardFinans Nakit'le nerelerden alışveriş yapabilirim?

Yurtiçinde ve yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemi olan tüm POS makinelerinin bulunduğu iş yerlerinden.

QNB Finansbank ATM'leri dışındaki banka ATM'lerinden hangi işlemleri yapabilirim?

Yurt içinde diğer banka ATM'lerinden, CardFinans Nakit ile bakiye gözlem, para çekme, para yatırma ve şifre işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yurt dışında ise sadece para çekme işlemi yapabilirsiniz. (QNB Finansbank'a ait kartlar yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemli ATM'lerde kullanılabilir.)

QNB Finansbank dışındaki diğer ATM'lerde yalnızca kartınıza bağlı ana hesabınızı görüntüleyebilirsiniz.

CardFinans Nakit'e nasıl başvurabilirim?

CardFinans Nakit sahibi olmak için QNB Mobil’den, 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'ndan veya QNB Finansbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

CardFinans Nakit şifremi nasıl alacağım?

CardFinans Nakit şifreniz, kartınız basıldıktan hemen sonra cep telefonunuza SMS ile gelecektir. Sistemimizde kayıtlı bir cep telefonunuz yok ise, şifreniz adresinize posta kanalı ile ulaştırılacaktır. Dilerseniz siz de 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'nı arayarak veya "NAKIT" yazıp banka kartınızın son 4 rakamını ve arkasındaki güvenlik kodunun son 2 rakamını, aralarında birer boşluk bırakarak 3996'ya SMS göndererek CardFinans Nakit şifrenizi öğrenebilirsiniz.

İnternet Şube - Ayarlarım - Şifre/PIN - Kartlar sekmesinden bireysel banka kartı şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Güvenliğiniz için kartınızın şifresini tüm yurt içi ATM’lerden değiştirebilirsiniz.
 

CardFinans Nakit şifresini unutursam ne yapmalıyım?

CardFinans Nakit şifrenize Şubelerimiz / Bireysel İnternet Şubemiz - Ayarlarım - Şifre/PIN - Kartlar / 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı kanallarını kullanarak da ulaşabilirsiniz!

CardFinans Nakit Kartıma hesaplarımı nasıl bağlarım?

Herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden ya da 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı aracılığı ile maksimum 5 adet hesabınızı kartınıza bağlatabilirsiniz.

CardFinans Nakit kartımın çalınması/kaybolması durumunda ne yapmalıyım?

0850 222 0 900 Telefon Bankacılığımızı arayarak kartınızı iptal ettirmelisiniz. Kartınızın kapatılması, hesaplarınızın kapatılmasına yol açmaz. Yeni kartınız gelene kadar QNB Finansbank Şubelerimizden ve CardFinans kredi kartınızla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CardFinans Nakit kartıma bağlı hesaplarımdan işlem gerçekleştirirken ücret öder miyim?

Hesap işletim ücreti ile ilgili detaylı bilgi için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.

Kredi kartında olduğu gibi yıllık üyelik ücreti bulunuyor mu?

Hayır, yıllık üyelik ücreti bulunmamaktadır.

QNB Finansbank ATM'lerde günlük para çekme limiti ne kadardır?

QNB Finansbank ATM'lerde günlük para çekme limiti 7.500 TL'dir.

Para yatırma özelliği olan ATM'lerde günlük para yatırma limiti ne kadardır?

Para yatırma özelliği olan ATM'lerde kartlı veya kartsız olarak yapılan hesaba para yatırma işlemlerinde işlem limiti günlük 185,000 TL'dir.

Diğer bankaların ATM'lerinden para çekmek istenildiğinde komisyon ödeyecek miyim?

QNB Finansbank ATM'leri dışında diğer banka ATM'lerinden CardFinans Nakit'iniz ile para çekme işlemlerinden ve bakiye görüntüleme işlemlerinden ücret alınmaktadır. Yurtdışı bankaların ATM'lerinden CardFinans Nakit ile para çekildiğinde komisyon ve vergi alınmaktadır.

CardFinans Nakit limitim hakkında nereden bilgiye ulaşabilirim?

QNB Finansbank Şubeleri ve ATM'lerinden, diğer banka ATM'lerinden ve İnternet Şubesi sayfanızdan limitinizi gözlemleyebilirsiniz.

CardFinans Nakit kartım geldi ancak bağlı bulunan bir Ek Hesabım yok. Bir hata olabilir mi?

Ek Hesap başvurularında, başvuru sahibi hakkında istihbarat ve değerlendirme yapılır. Bankamız politikalarınca uygun görülen kişilere limit tahsisi yapılır.

Kartımla yaptığım işlem hareketlerimi nasıl takip edebilirim?

Hesap kesim tarihinde tercihinize göre basılı ya da e-mail yolu ile hesap özetiniz gönderilecektir. Hesap özetinizde kartınıza bağlı ana hesabınız ile dönem içerisinde gerçekleştirdiğiniz hesap hareketlerinizi, vadeli hesap bakiyenizi, kazancınızı, Ek hesabınızı kullandığınız takdirde ödemeniz gereken tutarı görebilirsiniz.
Ayrıca QNB Finansbank ATM'leri ve İnternet Şube aracılığı ile de hesap hareketlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

CardFinans Nakit Kart'ım ile günlük alışveriş limitim nedir?

POS aracılığı ile yapılan alışverişlerinizde günlük maksimum harcama limitiniz 10.000 TL'dir.

Param varsa neden banka kartı kullanayım?

CardFinans Nakit ile alışverişlerinizi şifreli işlemle güvenle yapabilir, yanınızda nakit taşımanın riskinden kurtulursunuz. Bunun yanında yaptığınız alışverişlerinizden ParaPuan kazanabilirsiniz. Ayrıca hiç beklenmedik anlarda paraya ihtiyacınız olduğunda CardFinans Nakit kartınızın yanınızda olmasının verdiği güvenle hareket edebilirsiniz.

Hesabımda para yoksa ne yapabilirim?

Hesabınıza tanımlı Ek Hesap limitiniz varsa alışverişlerinizde size tanımlanmış olan kredi limitinizi de kullanabilirsiniz. Ek Hesap, nakit ihtiyaçlarınız için size özel olarak belirlenmiş olan, kullanmak için kredi başvurusu gerektirmeyen bir kredi limitidir.

CardFinans Nakit için ödemem gereken yıllık kart ücreti ne kadardır? Başka ücretler var mıdır?

CardFinans Nakit için ödemeniz gereken bir kart ücreti yoktur.
Hizmet Bedelleri için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.
Kart Yenileme Ücreti için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.

ParaPuan nedir?

CardFinans Nakit'inizle harcama yaparken, harcamanızın miktarına göre kazanacağınız ve QNB Finansbank üye işyerlerinde kullanabileceğiniz para yerine geçen puandır.

ParaPuanlarımı nerelerde kullanabilirim?

Kazandığınız ParaPuanları QNB Finansbank üye işyerlerinde, CardFinans Nakit banka kartınız ile alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.

CardFinans Nakit banka kartımı toptan alışverişlerde kullandığım zaman ParaPuan ve kampanya uygulamalarından yararlanabilir miyim?

Toptan alışverişlerde yapılan harcamalarda kişisel hesaplara bağlı olan banka kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer kampanya avantajlarından faydalanamazsınız.
QNB Finansbank, tüzel müşteri hesaplarına bağlı CardFinans Nakit'lerin kullanımında ParaPuan kazanım oranlarını değiştirme, kazanımı iptal etme hakkını saklı tutar.

3D Güvenlik Doğrulaması nedir?

3D Güvenlik Doğrulaması, BKM'nin dinamik şifreyi doğrulaması ve bu işlemi banka tarafına aktarması ile gerçekleşen otorizasyon aşamasıdır.

3D Güvenlik Doğrulaması gerçekleşse bile işlemin başarısız olma ihtimali var mı?

3D Güvenlik Doğrulaması aşamasından sonra banka tarafına gelen işlemde; kartın Internet işlem izni olmaması, bakiyenin yetersiz olması veya Ek Hesap limitinin tanımlı olmaması, kart vadesinin dolmuş veya yanlış olması gibi nedenlerden ötürü işlem provizyon alamayabilir.

Alışveriş yaparken gelmesi gereken SMS şifresi gelmiyor. Ne yapmalıyım?

İşlem yapılırken dinamik şifre ekranına kadar gelinmişse ve şifre cep telefonunuza gelmiyorsa işlem ekranında son 4 hanesi verilen telefon numarasının güncel cep telefonu numaranız olup olmadığını kontrol edin.
Ekrandaki telefon numarası güncel numaranız ile eşleşmiyorsa, Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızı herhangi bir QNB Finansbank Şubelerinden güncelleyerek işleminizi tekrarlayın.
Ekrandaki cep telefonu numarası sistemde kayıtlı görünen numara ile eşleştiği halde SMS gelmiyor ise teknik bir problem olabilir. Sorunun çözümü için 0850 222 0 900 numaralı Çağrı Merkezimize başvurun veya işlemi tekrar deneyin.

Sisteminize kayıtlı olan cep telefonu numaramı güncelledim. 3 Kat Güvenli Sistem'i alışverişte ne zaman aktif olarak kullanabilirim?

Bilginin güncelleme işlemi online olarak yapılmaktadır. Cep telefonu numaranızı güncellediğiniz andan itibaren internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Cep telefonu numaram sisteminize kayıtlı olmadığı halde CardFinans Nakit ile Internet üzerinden alışveriş yapabilir miyim?

Güncel cep telefonu numaramız sistemimize kayıtlı değilse CardFinans Nakit kartınızla Internet üzerinden 3 Kat Güvenli alışveriş yapamazsınız.
Cep telefonu bilgisi sistemde bulunmayan ya da güncel telefon numarası ekrandaki cep telefonu numarası ile uyuşmayan müşterilerimiz cep telefonu bilgisini QNB Finansbank Şubelerinden güncelleyerek internetten alışveriş yapabilirler.

CardFinans Nakit şifresi almadan dinamik şifre ile alışveriş yapabilir miyim?

Cep telefonu bilgilerinizin güncel ve doğru olması ile 3 Kat Güvenli Sistem ile alışveriş yapmak için yeterlidir. CardFinans Nakit şifresi almanız zorunlu değildir.

CardFinans Nakit şifresi almadan dinamik şifre ile alışveriş yapabilir miyim?

Cep telefonu bilgilerinizin güncel ve doğru olması ile 3 Kat Güvenli Sistem ile alışveriş yapmak için yeterlidir. CardFinans Nakit şifresi almanız zorunlu değildir.

Cep telefonuma gelen şifreyi yanlış girersem kartım bloke olur mu?

Şifreniz tek kullanımlık olduğu için yanlış girildiğinde kart bloke olmaz.

CardFinans Nakit ile Internet'ten işlem yaparken hesapta yeterli bakiye yoksa bile alışveriş yapabilir miyim?

CardFinans Nakit kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesaba tanımlı bir Ek Hesap varsa, Ek Hesap limitinden işlemin yapılmasına devam edilir.
Bu hesaba Ek Hesap limiti tanımlı değil ise, "bakiye yetersiz uyarısı" ile işlemin yapılmasına izin verilmez.

CardFinans Nakit ile Internet'ten işlem yaparken ParaPuan kazanıp kullanabilir miyim?

Banka kartı ile Internet'ten yapılan alışverişlerde ParaPuan kazanabilirsiniz.
Üye işyeri anlaşmasına göre ParaPuan kazanım oranı değişiklik gösterebilir.
Kazandığınız ParaPuanları sadece fiziki POS'larda gerçekleştirilen alışverişlerde kullanabilirsiniz.

CardFinans Nakit ile Internet'ten yaptığım alışveriş işlemini iptal edebilir miyim?

Internet üzerinden yapılan alışverişler aynı gün içerisinde işlem yapılan üye işyerleri tarafından iptal edilebilir.

CardFinans Nakit ile 3 Kat Güvenli Sistem kullanılmadan işlem yapabilir miyim?


Evet, yapabilirsiniz. CardFinans Nakit'inizin bağlı oldugu ana hesabınız ve varsa bu hesabınıza bağlı talimatlı Ek Hesap'ınızdan, belirleyeceğiniz işlem limitleri dahilinde şifresiz veya 3 kat güvenli sitelerde şifreli olarak internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için internet alışveriş yetkinizin açık olması ve kartınıza aylık internet alışveriş limiti tanımlanmış olması gerekmektedir. İlk defa banka kartı alan müşterilerimizin internet alışveriş yetkisi kapalı ve aylık internet alışveriş limitleri 0'dır. İnternet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için QNB Finansbank Bireysel İnternet Şubesi veya 0850 222 0 900 no'lu Telefon Bankacılığı aracılığı ile öncelikle internet alışveriş yetkinizi açtırmanız ve aylık internet alışveriş limiti tanımlamanız gerekmektedir. İnternet alışveriş yetkiniz tüm banka kartlarınız için geçerli olup, banka kartlarınıza bankanın belirlediği üst limite kadar dilediğiniz tutarda internet alışveriş limitinizi tanımlayabilirsiniz. CardFinans Nakit'inizin internet alışveriş yetkisini kapatmanız halinde, QNB Finansbank banka kartlarınızın tamamı tüm internet alışverişlerine kapatılacaktır. Belirleyeceğiniz internet alışveriş limiti aylık olup, kullandığınız limit bir sonraki takvim ayı basında sıfırlanmaktadır.

Ek Hesap limitim neye göre belirlenir?

Ek Hesap limitiniz talep ettiğiniz limit ve bankamız kredi politikaları doğrultusunda belirlenir.

Ek Hesap faiz oranı nedir?

Güncel Ek Hesap faiz oranımızı öğrenmek için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz. 

QNB Finansbank banka kartlarıyla yurtiçi diğer ATM'lerden günlük para çekme limiti ne kadardır?

QNB Finansbank banka kartlarıyla diğer banka ATM'lerinden günlük toplam para çekme limiti 1.500 TL'dir.

TİCARİ

CardFinans KOBİ'ye nasıl başvuru yapılır?

CardFinans KOBİ’ye başvurmak için tıklayınız.

Hangi şirketlere CardFinans KOBİ verilir?

CardFinans KOBİ; Şahıs, Limited ve Anonim Şirketlere verilebilir.

Hangi meslek gruplarına CardFinans KOBİ verilemez?

Kart verilemeyecek meslek grupları; avukat, noter, serbest muhasebeci, yeminli mali müşavir.

CardFinans KOBİ nerelerde kullanılabilir, avantajları nelerdir?

CardFinans KOBİ ile Türkiye'de ve yurtdışında VISA/MASTER amblemini gördüğünüz her yerde harcamalarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca CardFinans logosu gördüğünüz her yerde, çok özel indirimlerden, çok özel taksitlerden, çok özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Şirketler kaç adet çalışanına CardFinans KOBİ verebilir?

Şirket yönetimi istediği sayıda çalışanına CardFinans KOBİ verebilir.

CardFinans KOBİ borcu nasıl ödenir?

CardFinans KOBİ borcunuzu www.qnbfinansbank.com İnternet Şubesi'nden, 0850 222 1 900 Telefon Bankacılığı'ndan, QNB Finansbank Şubeleri'nden, QNB Finansbank ATM'lerinden, on-line bağlantılı PTT Şubeleri'nden, Finansbank'ın 111 Banka ve 998 şube kodunu belirterek tüm bankalardan EFT talimatı vererek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Otomatik Ödeme Talimatlarınızı QNB Finansbank Şubeleri, 0850 222 1 900 Telefon Bankacılığı ve İnternet Şubesi'nden verebilirsiniz. CardFinans KOBİ borcu için otomatik ödeme talimatı verilmişse kart borcu firma yetkilisi tarafından belirlenen şirket vadesiz hesabından son ödeme tarihinde hesapta yeterli bakiye bulunması durumda otomatik olarak ödenir. Eğer otomatik ödeme talimatı verilmediyse kart borcunu 0850 222 1 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı’ndan, QNB Finansbank Şube’lerinden, QNB Finansbank ATM’lerinden ya da KOBİ İnternet Şube’sinden ödeyebilirsiniz.

Şirket, CardFinans KOBİ ile yapılan işlemleri nasıl takip eder?

CardFinans KOBİ ile yapılan harcamalara ait hesap özeti her ay şirket adresine ya da şirket e-mail adresine gönderilir.
Ayrıca firma yetkilileri, firmalarına ait tüm CardFinans KOBİ’leri KOBİ İnternet Şubesi’nden de gözlemleyebilirler. 

CardFinans KOBİ nasıl teslim edilir?

CardFinans KOBİ talebinde bulunan firmanın adresine kurye ile gönderilir.

CardFinans KOBİ yenilemesi nasıl yapılır?

Yenileme talebini şubenizden, 0850 222 1 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı’ından ya da KOBİ İnternet Şube’den yapabilirsiniz.

Çalışanlara ait kartların limiti nasıl belirlenir?

Şirket çalışanının CardFinans KOBİ'ye tahsis edilecek olan kredi kartı limitini şirketin yetkili kişileri belirler. Bu limitler firma yetkilileri tarafından sonradan değiştirilebilir. Firmaya verilen ana limit üzerinden her kart için yüzde belirlenerek ek kart kullanıcılarına kart verilebilir.

CardFinans KOBİ için limit nasıl artırılabilir?

CardFinans KOBİ’nizin limitini arttırmak için şubenize giderek limit artış talebinde bulunmanız yeterlidir.

Banka Kartı Şifre İşlemleri

Firmanıza ait banka kartınız basıldığında şifreniz otomatik olarak cep telefonunuza SMS ile gelecektir. Banka kartı şifrenizi kaybetmeniz ya da unutmanız durumunda, FIRMANAKIT yazıp banka kartı numaranızın son 4 rakamını ve kartınızın arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun son 2 hanesini, 3996'ya SMS göndererek (ÖRNEK: FIRMANAKIT 1126 12) şifrenizi alabilir, kartınızı alışverişlerinizde ve ATM'lerde güvenle kullanabilirsiniz*.

Dilediğiniz şubemize uğrayarak müşteri temsilcilerimize KobiNakit veya Corporate Nakit kartlarınız için şifre talebinizi iletebilir, bankamız sistemi üzerinden cep telefonunuza gönderecekleri ücretsiz SMS ile şifrenizi alabilir, alışverişlerinizde ve ATM'lerde güvenle kullanabilirsiniz*.

Sistemimizde kayıtlı bir cep telefonunuzun bulunmaması durumunda şubelerimizden basılı şifre talebinde bulunabilirsiniz.

*SMS servislerimizden yararlanabilmeniz için güncel cep telefonu numaranızın bankamız sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir.

Kredi Kartı Şifre İşlemleri

Firmanıza ait kredi kartınız ile ilk işleminizi şifresiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. İlk işleminizi takiben şifreniz otomatik olarak cep telefonunuza SMS ile gelecektir. Kredi kartı şifrenizin gelmemesi, şifreyi kaybetmeniz ya da unutmanız durumunda, SIFRE yazıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını, kredi kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun son 2 hanesi aralarında birer boşluk bırakıp 2273'e SMS göndererek şifrenizi alabilir, kartınızı alışverişlerinizde ve ATM'lerde güvenle kullanabilirsiniz*

*SMS servislerimizden yararlanabilmeniz için güncel cep telefonu numaranızın bankamız sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir.

Kart borcum için otomatik ödeme talimantı nasıl verilir?

Eğer QNB Finansbank'ta hesabınız varsa ticari kredi kartınıza otomatik ödeme talimatınızı Kobi İnternet Şubesi'nden, QNB Finansbank Şubeleri'nden veya 0850 222 1 900 Telefon Bankacılığı aracılığıyla verebilirsiniz.

Hesap kesim tarihi nasıl değişir?

CardFinans KOBİ'nizin hesap kesim tarihini 0850 222 1 900'ü arayarak değiştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihi değişikliği yapabilmeniz için işlemdeki bir ekstre öteme talebiniz bulunmamalıdır.

Kartım çalındığında veya kaybolduğunda ne yapılması gerekir?

Bu durumda en yakın QNB Finansbank Şubesi'ne başvurabilir ya da 0850 222 1 900'ü arayarak müşteri temsilcimize durumu bildirebilirsiniz.

Firmadan ayrılan CardFinans KOBİ sahibi bir çalışanın kartı nasıl iptal edilir?

0850 222 1 900'ü arayarak kartı iptal ettirebilirsiniz.

CardFinans KOBİ kullanım koşulları nelerdir?

Harcama Taksitlendirme ve Harcama Öteleme işlemlerinin faiz oranları vade süresi ile bağlantılı olarak değişmektedir. Faiz oranı, işlem ücret oranı ve işlem sabit ücreti bilgilerine https://www.cardfinans.com/kartlar/diger-kartlar/ticari-kartlar/finansal-bilgiler üzerinden ulaşabilirsiniz veya 0850 222 1 900 telefon bankacılığımızı arayabilirsiniz.

Ekstre Öteleme

 • Ekstre öteleme talimatı verebilmek için hesap kesim tarihinin mevcut ay için değiştirilmemiş olması gerekmektedir.
 • Ekstre öteleme hakkı yıllık olarak belirlenmektedir. Değişikliği durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
 • Ötelenen ekstreler tekrar ötelenemez.
 • Ekstre Öteleme talimatları, son ödeme tarihine kadar iptal edilebilir.
 • Ötelenen bir ekstre için son ödeme tarihinden sonra kısmi ödeme ya da borç kapama yapılabilir.

Harcama Öteleme ve Taksitlendirme 

 • Yalnızca tek çekim işlemler için harcama öteleme veya harcama taksitlendirme talimatı verilebilir. 
 • Taksitlendirilmiş veya ötelenmiş bir işlem için, yeniden taksitlendirme veya öteleme talebinde bulunulamaz.
 • Harcama ötelenmiş veya harcama taksitlendirme talimatları yalnızca hesap kesim tarihinden önce iptal edilebilir.
 • CardFinans Üye İşyeri Kampanya kapsamında yapılan taksitli alışverişler için taksitlendirme ve öteleme işlemleri gerçekleştirilememektedir.

Döviz Ekstre

 • Döviz ekstreler USD olarak kesilir.
 • Döviz ekstrelerde asgari ödeme tutarı bulunmaz, ekstre borcunun tamamının ödenmesi gerekir. Ekstre borcunun tamamının ödenmemesi durumunda gecikme faizi uygulanır.
 • Döviz ekstrelerde asgari ödeme tutarı, ekstre borcunun tamamına eşit olduğundan kısmi Ekstre Öteleme işlemi yapılamaz.
 • Döviz Ekstre Öteleme hakkı, TL Ekstre Öteleme hakkının haricinde bir haktır.
 • Döviz olarak yapılan harcamalar, TL'ye çevrilerek harcama vadelendirme veya harcama taksitlendirme talimatı verilebilir.

Ekstre arkası bilgileri

Ekstre arkası bilgileri için tıklayınız.

CardFinans KOBİ başvuru belgeleri nelerdir?

Şahıs firmaları için; Ticari Kredi Kartı Başvuru Formu, Gerçek Kişinin Kimlik Belgesi, Güncel Vergi Levhası

Limited ve Anonim şirketler için; Ticari Kredi Kartı Başvuru Formu, Bütün ortakların kimlik fotokopileri, Şirketin kuruluşunu, güncel ortaklık yapısını ve son temsil yetkilerini gösteren ticaret sicil gazetesi, Şirketi bankada temsil edecek yetkililerin imza sirküleri (Noter tasdikli aslı) ve kimlik belgesi fotokopileri, Güncel Vergi Levhası

Hızlı Kart Başvurusu

Hızlı Kart Başvurusu

Captcha

Başvurunuzdan önce aydınlatma metnimizi incelemenizi rica ederiz.

Aranmak İstiyorum Başvuruya Devam Etmek İstiyorum

Başvurunuza devam edebilmemiz için lütfen cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini giriniz.

1:00 sn.

* Bu işlem için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

İptal İleri İptal

Başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz ya da dilerseniz sizi arayarak başvurunuzu tamamlayabiliriz.

Başvuruya Devam Etmek İstiyorum