Ekstre Detayları

Ödeme ve Faiz Bilgileri

 • Hesap özetinizde belirtilen borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işletilmez.
 • Hesap özetinizin son ödeme tarihine kadar hiç ödeme yapmamanız veya eksik ödeme yapmanız halinde, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar ödemeyen tutara alışveriş faizi, son ödeme tarihinden itibaren asgari tutarın ödemeyen kısmına gecikme faizi kalan tutara alışveriş faizi uygulanır.
 • Nakit ve nakit kullanımı niteliğindeki işlemlere işlem tarihinden itibaren günlük olarak nakit avans faizi uygulanır.
 • Faize faiz uygulanmaz. Sadece anapara borcuna faiz uygulanır.
 • Hesap Kesim Tarihi: Hesap özetinizin hazırlandığı tarihtir.
 • Son Ödeme Tarihi: Dönem borcunuzu veya ödemeniz gereken asgari tutarı ödeyebileceğiniz son gündür.
 • Asgari Ödeme Tutarı: Son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken asgari tutardır. Ayrıca yapılandırılmış borcunuz varsa, taksit tutarları da bu asgari tutara ilave edilmektedir.
 • Güncel faiz oranları hesap özetinizin ön yüzünde yer almaktadır.
 • Hesap özetinde belirtilen faiz oranları BSMV ve KKDF hariç aylık faiz oranlarıdır. Faiz oranlarında değişiklik olması halinde, hesaba konu tarihler için ilgili tarihlerde geçerli olan faiz oranları kullanılarak faiz hesaplanır.
Faiz ve Ücretler Tablosu
Alışveriş Faiz Oranı TCMB tarafından belirlenen ve kalan dönem borcunuza uygulanacak azami aylık net faiz oranıdır.
Gecikme Faizi TCMB tarafından belirlenen ve asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılması halinde, asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmına son ödeme tarihinden itibaren işletilen aylık net faiz oranıdır.
Nakit Avans Faizi Kartınızla yaptığınız nakit avans işlemleri için işlem tarihinden ödeme tarihine kadar işletilecek aylık net faiz oranıdır.
Nakit Avans Ücreti Nakit çekilen ve nakit çekim hükmünde sayılan işlemlere uygulanacak ücrettir.
PTT Ödeme Ücreti PTT kanalıyla yapılan kredi kartı ödemeleri için alınan (Ödeme başına Şube kanalı için 12.02 TL, PTT Matik kanalı için 5.01 TL, PTTBank İnternet Bankacılığı ve Mobil kanalları için 3.51 TL tutarındaki) ücrettir. BSMV dahildir.
BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) Yasa gereği alınır. Ücretler ve faiz tutarı üzerinden hesaplanır. Oran: % 5
KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) İlgili mevzuat gereği alınır, faiz ve faiz niteliğindeki ücret/komisyon tutarı üzerinden hesaplanır. Oran: % 15

Tüm faiz oranları ve ücretler için tıklayınız.

ParaPuan

 • ParaPuan, Banka'nın belirlediği niteliklerdeki işlemlerde yine Banka'nın belirleyeceği katsayıya göre hesaplanır.
 • ParaPuan karşılığının nakit olarak ödenmesi veya kart borcundan düşülmesi istenemez, ParaPuan'lar sadece Banka'nın anlaşmalı üye iş yerlerinde kart ile mal ve hizmet alımında kullanılabilir.
 • ParaPuan tutarları, üçüncü şahıslara devredilemez. Herhangi bir nedenle kartın kullanıma kapatılması, yenilenmemesi, Banka'nın herhangi bir sebeple sözleşmeyi fesih etmesi halinde, ParaPuan'lar kullanılamaz.
 • Kartların ParaPuan kazanılması amacıyla (gerçek dışı veya ticari amaçlı) kullanımının tespiti halinde Banka, tek taraflı olarak haksız elde edilen ParaPuan'ları iptal etmeye yetkilidir.
 • Banka ParaPuan uygulamasının işleyişi ve detayları hakkında her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yurtdışı İşlemleri

 • Yurtdışında yerleşik firmalar üzerinden gerçekleştirilen işlemleriniz hesap özetinizde, tercihinize göre Türk Lirası (TL) veya Amerikan Doları (USD) olarak yer alır.
 • TL ekstre tercih etmeniz durumunda, bu işlemleriniz, masraflarıyla birlikte uluslararası kart kuruluşlarınca USD'ye çevrilerek Bankamıza iletilir ve iletildiği tarihteki QNB Finansbank döviz satış kuru ile TL’ye çevrilerek hesap özetinize yansıtılır.
 • USD ekstre tercih etmeniz durumunda ise, bu işlemleriniz, uluslararası kart kuruluşlarınca USD'ye çevrilerek Bankamıza iletilir ve hesap özetinize de Amerikan Doları (USD) olarak yansıtılır.
 • Örneğin, Türkiye'deki yabancı havayolu şirketlerinde kredi kartınızla yapacağınız ödemelerdeki tutar bilgisi, satış belgesi üzerinde TL olarak belirtilmesine karşın hesabınıza/kredi kartınıza döviz olarak yansıtılabilir. Bu uygulama uluslararası kart kuruluşlarının işlem kurallarıyla bağlantılıdır.

Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) Hesaplamasına İlişkin Önemli Bilgilendirme

USD ekstre tercih etmeniz halinde, ilgili yasal düzenlemeler gereği, son ödeme tarihi itibariyle ödenmeyen USD harcama tutarı, döviz kredisi olarak değerlendirilmekte ve söz konusu tutar üzerinden %15 oranında KKDF ödenmesi gerekmektedir. Bu nedenle dönem borcunuzun ödenmemesi ya da eksik ödenmesi halinde, hesap kesim tarihindeki dönem borcunun ödenmeyen kısmına %15 oranında Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) hesaplanarak Banka tarafından devlete ödenir ve hesap özetinize yansıtılır.

Diğer Bilgiler

 • Kredi kartının isteğe bağlı iptal edilmesi durumunda QNB Finansbank kredi kartlarınızda bekleyen borcunuz var ise, taksitleriniz günü geldikçe yansıyacak ve tarafınıza ekstre gönderilmeye devam edilecektir.
 • Hesap özetinizde yer alan işlemlere, son ödeme tarihinden itibaren 10 gün içinde, hesap özetinin hangi unsurlarına itiraz ettiğinizi gerekçesini de belirterek itiraz edebilirsiniz. İtirazlarınızı Banka'nın 0850 222 0 900 no’lu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'na iletebilirsiniz. Süresi içinde itiraz edilmeyen hesap özeti kesinleşir.
 • Kartınızı ve/veya kartın kullanılması için gerekli şifre bilgilerini güvenli bir şekilde korumak ve bu bilgilerin başkaları tarafından kullanılmasına engel olacak önlemleri almanız, kartın ve/veya şifre bilgilerinin kaybolması, çalınması, herhangi bir şekilde zilyetliğinizden çıkması veya iradeniz dışında gerçekleşmiş herhangi bir işlemin olması halinde, durumu derhal Banka'nın 0850 222 0 900 no’lu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı'na bildirmeniz ve akabinde yazı ile teyit etmeniz gerekir.

Ekstre Gönderimi

Dijital Ekstre

Cep telefonunuzdan ekstrenize kolayca ve güvenli bir şekilde ulaşmak için Dijital Ekstre talimatı verebilirsiniz.
Talimat verdikten sonra her ay ekstreniz kesildiğinde QNB Mobil üzerinden bilgilendirilir ve ekstre detaylarına ulaşabilirsiniz. QNB Mobil kullanmıyorsanız ya da bildirim size ulaşmazsa, telefonunuza gelecek SMS ile ekstre detaylarınıza ulaşabilirsiniz. 
Dijital ekstreye geçmek için QNB Mobil, İnternet Şubesi, Call Center üzerinden tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

 • Basılı ekstre alıyorsanız, Dijital Ekstre talimatı verdiğinizde basılı ekstre talimatınız iptal edilir.
 • Dijital Ekstre talimatı verdiğinizde, tüm bireysel kredi kartlarınızın ekstreleri Dijital Ekstre olarak iletilir.
 • Dijital Ekstre talimatı sadece asıl kartlar tarafından verilir. Ek kartlara ait harcamalar asıl kartın ekstresi ile birlikte gönderilir.
 • Dijital Ekstre talimatı vermek ücretsizdir.

 

 

E-ekstre

E-ekstre talimatı vererek kağıt israfına engel olabilirsiniz!

E-ekstre talimatınızı verebileceğiniz kanallar:

 • QNB Mobil
 • QNB Finansbank İnternet Bankacılığı
 • QNB Finansbank Şubeleri
 • 0850 222 0 900 nolu QNB Finansbank Telefon Bankacılığı’ndan başvuru yapabilirsiniz.
Hızlı Kart Başvurusu

Hızlı Kart Başvurusu

Captcha

Başvurunuzdan önce aydınlatma metnimizi incelemenizi rica ederiz.

Aranmak İstiyorum Başvuruya Devam Etmek İstiyorum

Başvurunuza devam edebilmemiz için lütfen cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini giriniz.

1:00 sn.

* Bu işlem için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

İptal İleri İptal

Başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz ya da dilerseniz sizi arayarak başvurunuzu tamamlayabiliriz.

Başvuruya Devam Etmek İstiyorum