Ticari Sanal Kart ile internet alışverişleri hiç olmadığı kadar güvenli

Sanal kredi kartı, ticari kredi kartınıza bağlı olarak çalışan, sadece internet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz, farklı kart bilgileri (kart numarası, vade tarihi, güvenlik kodu) ile oluşturulan ve fiziksel olarak basılmayan (sanal) bir kredi kartıdır. QNB Mobil/ QNB Finansbank İnternet Şubesi’nden ya da 0850 222 1 900 numaralı Çağrı merkezi kanallarımızdan sanal karta başvurun, kart numaranızı son kullanım tarihini ve güvenlik kodunuzu hemen alın, harcamaya başlayın.

Sanal kredi kartınız için ayrıca yıllık üyelik ücreti ödemeniz gerekmez, ücretsizdir. Borçlarınızı sanal kartınızın bağlı bulunduğu kredi kartınız üzerinden tek ekstre takibi ile kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

QNB Finansbank Ticari Kredi Kartınız ile taksitli alışveriş yapabildiğiniz her yerden sanal kredi kartınızla da taksitli alışveriş yapabilir veya alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebilirsiniz. Sanal kartların geçerli olduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kartınızı Netflix, Spotify gibi abonelik yöntemi ile çalışan platformlara tanımlayabilir, Masterpass gibi ödeme çözümlerine kaydedebilirsiniz.

Ticari sanal karta nasıl başvurabilirim?

Sanal Kredi Kartınızı  QNB Mobil üzerinden Kredi Kartları > Sanal Kart Başvuru, İnternet şubemiz üzerinden ise Kartlar > Kredi Kartı Başvurusu > Sanal Kart  adımlarını izleyerek kolaylıkla oluşturabilirsiniz. QNB Finansbank Çağrı Merkezi’nden de sanal kart başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Ticari Sanal kart bilgilerime nereden ulaşabilirim?

Kart numarası, kart vadesi ve güvenlik kodu bilgilerinize İnternet Bankacılığı ve QNB Mobil kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sanal kartın ücreti var mı?

Sanal kartın yıllık üyelik ücreti yoktur. Faiz oranları bağlı bulunduğu asıl kartla aynıdır.

Sanal kartımın limitini nasıl belirleyebilirim?

Sanal kart limitinizi QNB Finansbank Çağrı Merkezi, QNB Mobil, İnternet Bankacılığı kanallarından belirleyebilirsiniz. Dilerseniz kart limitinize eşit tutabilir ya da farklı bir tutarda limitleyebilirsiniz. Farklı bir tutarda limit belirlemeniz durumunda, asıl kartın her hesap kesim tarihinde bu limit kendini yenileyecektir.

Sanal kart limitim nasıl açılır?

Sanal kartınıza, asıl kartınızdan farklı bir limit belirlemeniz durumunda, asıl kartın her hesap kesim tarihinde bu limit kendisini yenileyecektir. Dönem içinde sanal karta yapacağınız ara ödemelerle limitiniz açılmaz. Limitinizi artırmak isterseniz güncelleme yapmanız gerekir.

Sanal kartımın borç bilgilerine/işlemlerine nereden ulaşabilirim?

Sanal kart işlemlerinize, bağlı bulunduğu asıl kartın dönem içi işlemler ya da ekstre menülerinden ulaşabilirsiniz. Sanal karta ayrı bir ekstre kesilmez, asıl kartın hesap kesim tarihinde oluşan ve size iletilen ekstrenizin sanal kart bölümünden işlemlerine ulaşılabilir.

Sanal kartıma nasıl ödeme yapabilirim?

Ödemelerinizi sanal kartınıza yapmanız gerekmemektedir, bağlı bulunduğu asıl kartınıza yapabilirsiniz.

Sanal kartımla ParaPuan kazanabilir/kullanabilir miyim?

Sanal kartla üye işyerlerimizde QNB Finansbank sanal POS’larından yaptığınız işlemlerden ve asıl kartınızın kayıtlı olduğu kampanyalardan ParaPuan kazanabilirsiniz. ParaPuanlarınızı, ParaPuan kullanımı yapılabilen üye işyeri web sitelerindeki alışverişlerinizde sanal kartınızla harcayabilir ya da Çağrı Merkezi ve İnternet Bankacılığı kanallarından asıl kartınıza transfer edebilirsiniz.

Sanal kartımla kampanyalardan yararlanabilir miyim?

Sanal kartların geçerli olduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Sanal kartımla hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Sanal kartınızla internet üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, posta/telefon talimatı ile üyelik, sigorta primi vb. ödemelerinizi yapabilir, fatura ödeyebilir, faturasız hat kontör yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal kart başvurusunda sınır var mıdır?

Bir ticari ek kart müşterisi için bir adet açık ticari sanal kartınız bulunabilir. Bir yıl içinde en fazla 10 adet sanal kart oluşturabilirsiniz.Ticari sanal kart sayacı, bireysel ve enpara sanal kart sayacından bağımsızdır.Max 10 adet sadece ticari sanal kart içindir.

Sanal kart limitimi süreli belirleyebilir miyim?

Sanal kart limitiniz için geçerlilik süresi belirleyemezsiniz. Sanal kart limitinizi dilediğiniz zaman QNB Finansbank Çağrı Merkezi, QNB Mobil, İnternet Bankacılığı kanallarından sıfırlayabilirsiniz.

Internet-posta-telefon alışveriş limiti ile ilgili bilinmesi gerekenler

Ticari kredi kartlarımıza eklenen yeni "internet-posta-telefon alışveriş limiti" ile ilgili bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Fiziki kartlarınızla, internetten yapacağınız alışverişlerinizde, ya da posta/telefon talimatı ile yaptığınız ödemelerinizde kullanılmak üzere bir limit belirleyebilirsiniz.
  • Bu limiti QNB Finansbank Telefon Bankacılığı, Internet Bankacılığı ve QNB Mobil üzerinden internetten/ posta-telefon ile alışveriş tercihinizi güncellerken değiştirebilirsiniz.
  • Daha önce* hiç sanal limit belirlemediyseniz, ve bu tercihlerinizden biri açıksa, limitiniz kart limiti kadardır.
  • Daha önce* bu tercihlerinizden ikisi de kapalı ise, tercihlerinizi açtığınızda limit belirlemeniz gerekecektir.

*Burada kastedilen 19 Nisan geçişi öncesidir. Geçiş sırasında tercihlerinin tumu kapalı olan musterilerin bu limiti 0 TL olarak atanmıştır. Bu musteriler tercihi açarken kanallarda limit 0 TL gorunur ve değiştirilebilir. Geçiş sırasında tercihlerinden en az biri açık olan musterilere bu limitleri kart limiti kadar seçeneği ile atanmıştır.